Monstrancja dla Parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Mikoszewie

Firma ArtSzok Tomasz Pisanko wraz z Parafią Najświętszego Serca Pana Jezusa w Mikoszewie ma zaszczyt ogłosić ukończenie wyjątkowego projektu – monstrancji wykonanej na zlecenie proboszcza Marka Witkowskiego, która stanie się niezwykłym darem dla wspólnoty wiernych. To majestatyczne dzieło sztuki sakralnej łączy w sobie doskonałość rzemiosła złotniczego z głęboką symboliką wiary.

Monstrancja, ważąca imponujące 1,880 kg srebra, jest nie tylko arcydziełem estetycznym, ale także nośnikiem głębokich wartości religijnych. Dodatkową wyjątkowość tej monstrancji podkreśla fakt, że jej powstanie było możliwe dzięki hojności i ofiarności wiernych z Parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Mikoszewie. To właśnie ich oddanie i wsparcie sprawiły, że mogliśmy stworzyć to niezwykłe dzieło sztuki sakralnej. Ta ofiara, dokonana z miłości i oddania, nadaje monstrancji jeszcze większej głębi i znaczenia dla społeczności parafialnej.

 Jednym z najbardziej wyjątkowych elementów tej monstrancji jest bursztyn bałtycki, który został użyty do ozdobienia. Największy kamień, ważący 89 gramów, został specjalnie wybrany i podzielony na pół, aby nadać monstrancji jeszcze większego blasku i piękna. Bursztyn, symbolizujący światło Boże, został umiejętnie wkomponowany w projekt, nadając mu niepowtarzalny charakter.

Monstrancja mierząca 50 cm wysokości została również złocona 24-karatowym złotem, co dodaje jej jeszcze większej blasku i majestatu. Każdy szczegół został starannie przemyślany i wykonany z dbałością o najmniejsze detale, aby stworzyć niezapomniany przedmiot liturgiczny, który będzie służyć wspólnocie wiernych przez wiele lat.

To nie tylko zwykła monstrancja – to wyraz głębokiej wiary i oddania społeczności parafialnej w Mikoszewie. To również dar dla przyszłych pokoleń, który będzie przypominał o wartościach wiary i pięknie liturgii katolickiej.

Monstrancja z Parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Mikoszewie stanowi doskonały przykład połączenia sztuki, rzemiosła, wiary i ofiary, który pozostanie na zawsze częścią historii tej parafii. Niech to wspaniałe dzieło przynosi radość, pokój i błogosławieństwo wszystkim, którzy będą miały zaszczyt podziwiać je podczas liturgii i adoracji Najświętszego Sakramentu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *