Bursztynowa biżuteria. Pomysł na prezent dla niej.

Od zarania dziejów, bursztyn był niezwykle cenionym surowcem, zwłaszcza w krajach słowiańskich. Stanowił środek płatniczy oraz był wykorzystywany w ludowym lecznictwie. Biżuteria z bursztynu wyrabiana była przez miejscowych rzemieślników i stanowiła o statusie.

Dzisiaj wraca do łask. W połączeniu ze złotem lub srebrem, bursztynowa biżuteria jest niezwykle piękna i efektowna. Wśród wielu wyrobów, znajdziemy pierścionki, kolczyki, broszki czy wisiorek z bursztynem. Cena zależy od wielkości kamienia oraz innych materiałów użytych do produkcji ozdób. Najdroższa biżuteria z bursztynu może zawierać, tak zwaną inkluzję, czyli zatopionego owada. Taka osobliwość wygląda ciekawie w postaci broszki lub wisiorka.

W Rosji oraz Niemczech bursztynowa biżuteria ma zastosowanie jako idealny środek na ząbkowanie! Niemowlętom zakłada się wisiorek z bursztynem lub korale. Bursztyn ma właściwości antybakteryjne i koi swędzenie dziąseł. W Polsce sposób ten jest mało popularny i biżuteria z bursztynu zarezerwowana jest dla dorosłych.

W naszym kraju możemy wybrać się na wycieczkę bursztynowym szlakiem. Prowadzi on dawną trasą zorganizowanych wypraw po ,,płynne złoto”.

Wisiorek z bursztynem można nosić przy każdej okazji. Pasuje zarówno do strojów casualowych, jak i wieczorowych. Bursztynowa biżuteria to doskonały pomysł na prezent.Lubią go zwłaszcza dojrzałe panie, które cenią klasykę.

Naszą ofertę detaliczną możesz znaleźć na stronie allegro.

Wśród starych rodzinnych pamiątek możemy znaleźć mnóstwo skarbów. Biżuteria z bursztynu, która ma wartość historyczną może być swego rodzaju lokatą, podobnie jak złoto.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *